Zpráva o činnosti spolku Koupaliště Hukvaldy 4/2022

 

Nejproduktivnější letní období již máme za sebou, a pomalu jsme se přesunuli z venkovního posezení zpět do nitra naši oblíbené hospůdky. Minulou zprávu jsem uzavíral letními akcemi s upoutávkou „a nyní chystáme koncert…“, kdy nám v textu vypadlo jméno písničkářky Evy Sukové říkající si Blondýna. Byla to první akce, kterou jsme si zvučili sami, a tak se nám nevyhnuly menší technické problémy (učíme se), ale nakonec vše proběhlo v pořádku a milá blondýnka sklidila velký potlesk. S prázdninami jsme se pak ještě rozloučili několika hudebními večery s reprodukovanou hudbou a grilováním makrel, které proběhlo ve spolupráci s tehdejším nájemcem restaurace a pizzerie Na peci Markem Kupcem, který se v tomto období chystal svou činnost v tamním zařízení ukončit. Díky tomu se mému parťákovi Mirku Liboskovi v hlavě zrodil nápad přibrat Marka do našeho týmu s tím, že by se svými zkušenostmi a umem mohl vést naši hospůdku jako provozní a rozšířit nabídku jídel, což bylo velmi vítáno. Ačkoli nás před tímto člověkem několik lidí varovalo, jevil se nám tento krok jako dobrý tah. Mně ubyly starosti s objednávkami a zásobováním. Nabídku jídel jsme díky jeho kuchařským dovednostem rozšířili např. o topinky s masovou směsí, tataráčkem atd. a hosté si pokrmy vychvalovali.

 

 

Radost z nové spolupráce nás však brzo přešla, a to v okamžiku, kdy i po několika urgencích nebyl schopen vložit tržby na účet spolku. Vygradovalo to tím, že se z Hukvald vytratil, což zdůvodnil pohádkou o nemocné matce. V tom okamžiku už nám bylo vše téměř jasné a po zjištění, že má na sebe od roku 2009 uvaleno nejméně 17 exekucí v celkové výši blížící se číslu se šesti nulami a trvalé bydliště na Obecním úřadě v Dolní Moravě, začali po něm pátrat i další věřitelé z Hukvald, jsme dotyčného přejmenovali na Marka Ztraceného a s penězi spolku jsme se v duchu rozloučili.

 

 

Nechci se tady dále rozepisovat o tom, jací jsme pitomci, že jsme takového člověka vzali mezi sebe, každopádně z toho máme ponaučení, které sice stálo nemalé peníze, ale jak se říká „co tě nezabije, to tě posílí“ a my jedeme dál a už se určitě tak jednoduše opít rohlíkem nenecháme. Každopádně pokud třeba i vy na tohoto člověka v budoucnu narazíte, dejte si na něj pozor, má velmi dobré přesvědčovací schopnosti.

 

 

 

Tak a zpět do reality k něčemu pozitivnějšímu. Koncem září jsme vyměnili shnilé lavice venkovního posezení za modřínové, pro děti uspořádali před-halloweenské vyřezávání dýní a začátkem listopadu jsme u nás přivítali místní umělce Petra Benkeho alias Neklana, Martina Holexu a Radka Holíka při autorském čtení na akci nazvané Hulvaldská trojka.

 

 

Aktuálně děláme projekce přímých přenosů zápasů mistrovství světa ve fotbalu v Kataru na velké plátno a dále na prosinec připravujeme zabíjačkové hody, pro děti setkání s Mikulášem, andělem a čerty, dva hudební večery a na Vánoce posezení u punče a silvestrovský mejdan. Pro možnost zimního posezení venku jsme pořídili dva tepelné zářiče na PB, budeme podávat svařené víno, grog a jiné teplé nápoje. Ve spolupráci s Neklanem už chystáme i program na prázdniny 2023 a to hudební seriál akcí s názvem Folkové léto, na kterém postupně vystoupí písničkáři René Souček (5.7.), Jiří Dědeček (19.7.), Záviš (2.8.), Zdeněk Mendoš Furmančík (16.8.) a zpívající právník Ivo Jahelka (30.8.), kterého si jistě pamatujete z různých televizních estrád. Vstupné bude symbolické ve výši 50Kč.  Také už známe termín Rock Bike Festu 2023, který se bude konat 22.7.

 

 

 

 

Závěrem bych vám chtěl za celý Spolek Koupaliště Hukvaldy popřát příjemné prožití vánočních svátků a do nového roku vše nejlepší, plné peněženky a hlavně zdraví!

 

Aleš Drlík, statutární ředitel spolku