Zpráva o činnosti spolku Koupaliště Hukvaldy, z.s.

 

Jaro 2023 se přehouplo do své druhé poloviny a my se již můžeme pochlubit vybudováním betonového tanečního parketu, který jsme koncem května zrealizovali společnými silami a financemi spolu s Obcí Hukvaldy, které za její přispění velice děkujeme! Areál tak dostal novou dimenzi a nejenže lépe vypadá, ale aktuálně již nabízí reprezentativní prostor pro různé kulturní akce.

 

 

Spolu s parketem byla za pódiem vybudována příjezdová cesta pro zásobování a účinkující. Nový prostor byl úspěšně otestován na dětském dni „Mejdan za školou“ pořádaném v našem areálu 27. května Sdružením rodičů a přátel školy. Krom této zásadní stavby jsme postavili přídavný dřevník, který jsme již zaplnili zásobou dřeva na nadcházející zimy a naplnili dětem pískoviště novým pískem.

 

 

 

Za sebou máme také další kulturní akce, konkrétně vystoupení kapely The Yellow Socks, která návštěvníky zavedla zpět do 50tých let a dále místní kapely Pokustone, která nám po tuším 5ti letech předvedla parádní comeback s novým kytaristou a tradiční stavění máje.

 

 

 

Kulturní akce jsou naší srdcovou záležitostí a tak už vás můžeme seznámit s tím, co chystáme na letní sezónu. Začátek prázdnin bude patřit spolku Hukvaldský potlach, který v našem areálu pořádá koncert hudebních skupin Acoustic Irish a Olejband (30.6.). Následovat bude diskotéka pro děti a dospělé na uvítání prázdnin (1.7.), hudební večer s Flamenco duo Alan Grézl a Palo Nowak (14.7.), tradiční Rock Bike Fest (22.7.), kde závody horských kol všech kategorií večer doplní vystoupení šesti rockových kapel a ke konci prázdnin vystoupení oblíbené rockové kapely Slepí křováci a Under the Skin (25.8.). Dále nás prázdninami bude doprovázet hudební seriál akcí s názvem Folkové léto, kde nás co druhou středu navštíví významní folkaři a to René Souček (5.7.), Jiří Dědeček (19.7.), Záviš (2.8.), Mendoš (16.8.) a zpívající právník Ivo Jahelka (30.8.). Akci pořádáme ve spolupráci s Petrem „Neklanem“ Benkem. S prázdninami se definitivně rozloučíme diskotékovým odpolednem pro děti (1.9.).

 

 

Na všechny akce se moc těšíme a srdečně vás na ně zveme!

 

Aleš Drlík, statutární ředitel spolku