Představujeme spolek Koupaliště Hukvaldy - Zpráva 1/2022

 

Spolek Koupaliště Hukvaldy je právnická osoba, která vznikla na základě iniciativy několika lidí:  Aleše Drlíka, Radany Liboskové, Ivany Drlíkové a Moniky Odlevákové. Naším cílem je vytvořit z bývalého areálu koupaliště na Hukvaldech kvalitní kulturně-sportovní prostor pro využívání volného času dětí a dospělých na základě smlouvy s majitelem areálu obcí Hukvaldy.

 

 

 

V první fázi jsme se zaměřili na budovu hospůdky, konkrétně prostoru výčepu, kterému jsme dali nové omyvatelné obložení zdí a strop. V prostoru za výčepem vzniká přípravna na chystání jídla a rychlého občerstvení. Aktuálně zde již máme gril na kuřata, pec na pizzu, zařízení na přípravu párků v rohlíku a další. V prostoru celé hospůdky jsou opraveny rozvody elektriky a provedena její revize. Ve spolupráci s pivovarem Plzeňský Prazdroj jsme výčep osadili novým výčepním zařízením, kde aktuálně čepujeme pivo Radegast 10° a 12°, Pilsner Urquell, světlý Birell a pivní speciály „Volba sládků“ (každý měsíc nabízíme nějaký speciál z portfolia Plzeňského Prazdroje), umístili jsme na budovu světelné označení a byli jsme také zaškoleni, jak správně čepovat pivo. Během této přestavby jsme nezapomněli na místní štamgasty, takže i za nouzových podmínek jsme otevřeli provozovnu pro veřejnost alespoň ve dnech středa, pátek, sobota a neděle. Plný provoz plánujeme až od května.

 

 

 

 

Jakmile budeme hotovi s přestavbou uvnitř budovy, začneme s úpravami venkovního areálu. Již teď máme vyhlídnutou sestavu dětského hřiště Wickey Smart Queen, kterou chceme zakoupit a instalovat nejpozději v dubnu. Ve spolupráci s obcí Hukvaldy plánujeme opravit povrch pumptracku a zastřešení pódia. Čeká nás ještě spousta práce a investic, ale věříme, že se nám dílo vydaří a vám zákazníkům se u nás bude líbit.

 

 

 

V letních měsících budeme v areálu pořádat kulturní představení, ať už hudební či divadelní, popřípadě i letní kino a během zimní sezóny bychom rádi využili zadní místnost (klubovnu) v provozovně hospůdky, ve které bychom v pravidelných intervalech pořádali např. autorská čtení, promítání filmů, komorní hudební vystoupení, hraní her, přednášky atd.

 

Na závěr bych zde rád poděkoval našemu novému členu Miroslavu Liboskovi za obstarání sponzorského daru od firem Lift servis, s.r.o. a Lift servis works, s.r.o., díky kterým se nám daří zvelebovat prostor hospůdky a také obci Hukvaldy za odpuštění tří měsíčních nájmů, díky čemu si můžeme dovolit zakoupit výše zmíněné dětské hřiště.

 

 

Aleš Drlík, statutární ředitel spolku